Ön egyetért-e azzal, hogy a Heves Megyei Közgyűlés oszlassa fel önmagát?

A szavazás végeredménye: Igen: 95%, Nem: 5%

Mondja el Ön is a véleményét!





Archív

A Közgyűlés oszlassa fel magát
2007.02.22. A Heves megyeiek 95% -a egyetért a Heves Megyei Települések Szövetségének véleményével, és szükségesnek látja a Közgyűlés önfeloszlatását.
A Heves Megyei Települések Szövetsége múlt héten szavazást indított honlapján, melyben azt kérdezte a megyénkben élőktől, hogy egyetértenek-e a megyei közgyűlés önfeloszlatásával. A szavazás eredménye szerint a Heves megyeiek 95% -a egyetért a Heves Megyei Települések Szövetségének véleményével, és szükségesnek látja a Közgyűlés önfeloszlatását. Ennek tükrében a HMTSZ arra kéri a megyei képviselőket, hogy a következő testületi ülésen maguk oszlassák fel a Közgyűlést - hiszen így időt és pénzt takaríthatnak meg a választási procedúra lerövidülésével.
A HMTSZ szerint felelős politikusak nem hagyhatják figyelmen kívül választóik akaratát - ahogyan nem hagyhatják figyelmen kívül az ilyen széles társadalmi háttérrel megalapozott civil kezdeményezést sem.

Szavazás a Heves Megyei Közgyűlésről
2007.02.14. A HMTSZ, mint a Heves megye településein élő emberek civil képviselete azt kéri a megyei képviselőktől: oszlassák fel saját maguk a közgyűlést, hiszen így időt nyerhetnénk az új választás gyors lebonyolításával, és pénzt takaríthatnánk meg Heves megyének.
A Heves Megyei Települések Szövetsége aggodalommal figyeli a Heves Megyei Közgyűlés körül zajló eseményeket. Sajnálatosnak tartja, hogy a megye a közgyűlés döntésképtelensége miatt jelentős anyagi forrásoktól, pályázati pénzektől eshet el a jövőben.
Ezzel kapcsolatban a HMTSZ szavazást indít a www.hmtsz.hu-n.
"Remélem, minél többen élnek a véleménynyilvánítás lehetőségével, a képviselők pedig figyelmbe veszik a Heves megyeiek többségének álláspontját"

Derecskei Csaba

A HMTSZ önállóan indul a 2006. évi önkormányzati választásokon.
2006.05.25. A Heves Megyei Települések Szövetsége egyesület az elnökség döntése értelmében önálló listát állít az ősszel sorra kerülő önkormányzati választásokra megyénkben.
A szervezet alapszabályban megfogalmazott céljait szeretné hatékonyan képviselni a közgyűlésben is, hiszen továbbra is fontos számunkra a munkanélküliség csökkentése, az esélyteremtés, a humán infrastruktúra fejlesztése; a Heves megyei hagyományok és értékek megőrzése; illetve Heves megye elmaradottságának csökkentése.
Egyesületünk elnöksége a meghozott döntését a következő fontosabb pontokkal indokolja: - erősíteni kívánjuk a szakmaiságot a megyei közgyűlésben;
- a megyében élő emberek érdekképviseletét, valamint a helyben - településeken született döntések - hatékony képviseletét kívánjuk ellátni;
- nagy jelentőséget szeretnénk tulajdonítani az EU-s pénzek felhasználásának átláthatóvá tételére.

Javaslat a Heves Megyei Közgyűlés felé az emberek érdekében.
2006.03.03. A nagy hideg és a januári gázáremelés jócskán megnöveli a községi önkormányzatok, illetve a településeken élő emberek fűtésköltségét. A pluszkiadásokra, amelyek a hideg és hosszú tél miatt milliós nagyságrendűek is lehetnek, a falvakban nem különítettek el tartalékokat. Sok községben az idei működési hiányt növeli majd a számlák kiegyenlítése, és ez további eladósodást von maga után. Az emberek a magas fűtésszámlák miatt az önkormányzatokhoz fordulnak segítségért, viszont a helyhatóságok a csökkentett összegű normatívák miatt egyébként is nehéz helyzetben vannak, a Kormány cserbenhagyta az önkormányzatokat.
A Heves Megyei Települések Szövetségéhez beérkezett javaslatok és vélemények alapján az egyesület vezetése kéréssel fordul a Heves Megyei Önkormányzathoz. Kérik a megye vezetését, hogy hozzanak létre egy pénzügyi alapot, amely alap a megyében működő önkormányzatokon keresztül a megyében élő emberek számára válik hozzáférhetővé. Az alap célja legyen azon nehéz helyzetben lévő közintézmények és településeken élő magánszemélyek támogatása, ahol problémát okoz a fűtési költségek előteremtése. A részletek kidolgozását az érintettekre bízzuk.
A Heves Megyei Települések Szövetsége kezdeményezéséről tájékoztatja a megyei közgyűlésben lévő pártok frakcióvezetőit, illetve a megyei települések polgármestereit.
Összefoglalva kijelenthető, hogy az elmúlt évek gázáremelései nehéz helyzetbe hozták a közintézmények fenntartóit, valamint a településen élő embereket, ezért a Heves Megyei Települések Szövetsége a Heves Megyei Közgyűléshez fordul segítségért egy pénzügyi alap létrehozása céljából.

Vesztes önkormányzatok, vesztes emberek.
2006.02.02. A Heves Megyei Települések Szövetségének elnöksége a valóságban tapasztalja, hogy a költségvetési törvény önkormányzati fejezete elvonást, megszorítást, zárolást jelent a településeknek 2006-ban. Idén tovább romlik a települések költségvetési helyzete, kevesebb jut majd az iskolák, óvodák, szociális intézmények fenntartására, a tervezett béremelések fedezetét újra nem látni a központi költségvetés sorai között.
A legsúlyosabb a helyzet a kistelepülések esetében. A falvak egyszerűen nem tudják önmaguk kigazdálkodni azt az összeget, amivel fenn tudnák tartani intézményeiket. Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy a Gyurcsány-kormány több normatívát megszüntetett. Eltörlésre került az iskolába járó gyermekek diáksportját támogató kiegészítő normatíva, továbbá a gyermekjóléti szolgálattal kapcsolatos feladatok ellátásához tartozó normatívák is felszámolásra kerültek. Csökken az igazgatásra és szociális ellátásokra fordítható összeg, a bejáró tanulók utáni, napközi utáni támogatás. Kevesebb jut étkeztetésre, a házi segítségnyújtás támogatására, a jelzőrendszeres házi segítségnyújtásra, falugondnoki vagy tanyagondnoki szolgáltatásra, támogató szolgálatra, közösségi ellátásokra. Az "ingyen tankönyv" és "ingyen étkezés" költségeit nem fedezi az állami normatíva.
A törvény nem számol az energia-áremelések miatti önkormányzati többletkiadásokkal sem, az ÁFA 5%-os csökkentése nem eredményez akkora növekedést, mint amennyit ezek a kiadások okoznak.
Sajnálatos, hogy a kormánypárti képviselők "NEM"-et mondtak Heves megyére, "NEM"-et mondtak az itt élő emberekre, s nem szavazták meg a "Heves Megye 10 milliárd +" elnevezésű mó-dosító javaslatokat, amely valamilyen szinten megoldást jelentett volna a nehézségek leküzdésére.
Jól jellemzi a helyzet súlyosságát az a mai hír, amely szerint tavaly csaknem ezer működésképtelen önkormányzat jutott bajba, ez a települések 1/3-át jelenti.
Ami a Heves megyében található települések szempontjából nagyon fontos, országos szinten nem nő az ÖNHIKI keret, továbbá a működésképtelen helyi önkormányzatok egyéb támogatása sem.
A vagyonfelélés - már ahol még lehetőség van rá - tovább folytatódik. Egyre több önkormányzat kerül adósságspirálba újabb kölcsönök felvételével, egyre több település fog hitelfelvétellel élni, ezzel együtt az eladósodás útjára lépni.
Összefoglalva kijelenthető, hogy a kormány intézkedései miatt 2006-ban rosszul járnak a túlélésért küzdő önkormányzatok, ezzel együtt a településeken élő emberek.

Javaslatok Heves megye fejlődéséért
2005.12.12. A Heves Megyei Települések Szövetsége (HMTSZ) egyesület vezetői mai sajtótájékoztatójukon elmondták, hogy örömmel vették dr. Nyitrai Zsolt (FIDESZ) országgyűlési képviselő megkeresését, amely során a települések vezetői elmondhatták véleményüket fejlesztési elképzeléseiket illetően, illetve amely javaslatok beépültek a képviselő által a Parlament elé terjesztett "Heves Megye 10 milliárd +" elnevezésű módosító anyagba.
Derecskei Csaba elnök elmondta: fontosnak tartja a fő célokat. Különösen fontos a közúthálózat fejlesztése, amely probléma lassan tarthatatlan, gyors megoldást igényel. A megyében élő emberek érdekében igent kell mondani a javaslatokra, hiszen ez a felzárkóztatást segíti elő.
Tóth József alelnök a megye nyilvánossága előtt, a megye közvéleményét figyelembe véve ezért arra kér minden parlamenti képviselőt - pártállástól függetlenül, hogy szavazatukkal támogassák a dr. Nyitrai Zsolt által benyújtott "Heves Megye 10 milliárd +" elnevezésű módosító javaslatokat, amely megyénk fejlődésének a garanciája.


Új szövetség: függetlenek, segíteni akarnak
2005.10.27. EGER, HEVES MEGYE A megye felzárkóztatását, a munkahelyteremtés és a tőkebeáramlás elősegítését tűzte ki célul a most alakult független civil érdekvédő egyesület, a Heves Megyei Települések Szövetsége (HMTSZ), amely más mellett az uniós források fokozottabb kiaknázását, esélyteremtést, a humán infrastruktúra fejlesztését is tervbe vette. Mint azt tegnapi sajtótájékoztatóján Derecskei Csaba, a HMTSZ elnöke, Bátor polgármestere kijelentette: az egyesület nyitott, politikai kötődéstől függetlenül csatlakozhatnak hozzá önkormányzatok, várják a megyéért, a településekért tenni akarók, önkormányzati szakemberek jelentkezését is. Jelenleg már több mint 20 tagjuk van.

Török Margit alelnök, tenki polgármester szerint értékalapú szerveződésről van szó, amely a hasonló indíttatású civilszervezetek közti együttműködésre is törekszik. Nemcsak városokra van szükség, a falvak is nélkülözhetetlenek a megye, az ország számára.

Dr. Tóth József, Tiszanána polgármestere, az egyesület másik alelnöke akképp vélekedett, hogy az önkormányzatiság sokat ment hátra az utóbbi időszakban, a települések egyre súlyosabb likviditási gondokkal küszködnek.

A HMTSZ honlapja már elérhető az interneten, a www.hmtsz.hu címen.

forrás: http://www.hevesmegyeihirlap.hu
Heves Megyei Települések Szövetsége, 2005